2013 Gapgenç Festivali

GAP Gençlik Evleri olarak tüm Türkiye’den ve çeşitli ülkelerden gençleri, gençlik kuruluşlarını 5. defa ve bu kez Adıyaman’da “Sosyal Sorumluluk” temasıyla topluyoruz.
Türkiye’nin uzun soluklu festivalleri arasında yerini almaya başlayan GAPGenç, Mardin, Batman, Gaziantep, Siirt ve Adıyaman olarak GAP illerini gezmekte ve her geçen sene büyüyerek yoluna devam etmektedir. Bölgesel bir gençlik festivali olarak düşünülen ancak daha sonra sadece Türkiye’den değil farklı kıtalardan gençler için bir buluşma platformu olmuştur.
Festivalin önemi; gençlere yeni bakış açısı kazandırması, birbirleriyle fikir alışverişi içinde olmalarını, iletişim ve işbirliği gibi kavramları geliştirebilmelerini sağlamasıdır. Festival; gençleri, gençlik kuruluşlarını, genç sanatçıları ve eğitmenleri bir araya getirerek; birbirlerini kültürel, sanatsal ve sosyal değerleriyle daha yakından tanımalarına, birbirleriyle bilgi ve birikimlerini paylaşmalarına olanak sağlamak amacıyla 10-13 Mayıs 2013 tarihlerinde Adıyaman’da yapıldı. Yürüyüşler, kültür-sanat aktiviteleri, gençlik kuruluşları fuarı, söyleşiler, konserler ve kralların tahtı Nemrut’ta birçok sürpriz etkinlikle festival coşkusu tüm Adıyaman’ı kapladı.